Esna Galerii võõrustab Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestrit

27. juuni keskpäeval toimub Esna Galerii juures vabaõhukontsert, kus astuvad üles Harjumaa noored muusikud. Pikkade traditsioonidega 35- liikmeline puhkpilliorkester toob Esna laulupeomeeleolu ja pakub pealtvaatajatele tasuta täiemahulise kontserti olenemata ilmast.


Kontserdi järgselt on võimalik külastada Esna Galeriid. Avatud on ka kohvik!

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkestri esinemine Mariehamnis 2017. aastal.

Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester (HNPO) on valdavalt Harjumaa noortest muusikutest koosnev orkester, mis oma liikmetele pakub lisaks koosmängu rõõmule võimalust avastada maailma läbi ringirändamise. Enam kui 20 tegutsemisaasta jooksul on jõutud sügavalt tõmmata oma kopsudesse õhku pillimänguks Gotlandil, Taanis, Ungaris, Hispaanias, Prantsusmaal, Islandil, Norras, Sloveenias ja Slovakkias, korduvalt lähiümbrusest, meie naabrite juures Soomes ja Lätis. Lisaks ränduritele omase uute teadmiste saamahimule on noored olnud Eesti muusika eksportijateks. Samas - laia maailma avastamine algab tegelikult palju lähemalt kui seda on kauged sihtkohad. Oma väikesed jäljekesed kontsertide näol oleme maha jätnud lugematul arvul väikelinnades nii Harjumaal kui ka kogu Eestis.

Seekord on orkestri sihtmärgiks Esna küla Järva maakonnas, mis on ennast kultuuriliselt teadvustava ja kultuurijuuri taaselustava külana taas kaardile märkinud. Noored tahavad oma silmaga ära vaadata, kas Esna Galerii on ka päriselt olemas ning milline näeb välja seriaali “Naabriplika” võtteplats ilma teleri vahenduseta. Esna galerii juures toimub 27. juuni keskpäeval kell 12 kontsert, mis on suure, 35-liikmelise orkestri esimene esinemine Esnas. Sellega jätame veel ühte põnevasse Eestimaa kohta maha oma jalajäljed.

Kuna Esna kontserdi ettevalmistamiseks on orkestriga hulk tööd tehtud, uusi lugusid juurde õpitud ja vanu meelde tuletatud, esitame sama kava ka idanaabrite juures. Pihkva linnas toimuvatel rahvusvahelistel hansapäevadel loodame kirja saada ka HNPO esimese esinemise Venemaal.

Alates oma tegutsemise algusest on HNPO osalenud kõigil noorte- ja üldlaulupidudel. Nii saab see toimuma ka selle aasta suvel. HNPO dirigendid Harry Illak ja Sirly Illak-Oluvere on olnud ühendpuhkpilliorkestri dirigentideks. HNPO korraldab laulupidude eel puhkpillimuusika päevi Sauel. Käesoleval aastal saab toimuma juba viies, sedakorda nimetusega “Käes on jälle suvi”. Lisaks Pihkvale, kuhu orkester rändab otse Esnast, on võimalik kuulata 2019. aastal augustis HNPO veel Minskis.

HNPO 2019 dirigendid on Harry Illak, Sirly Illak Oluvere, Lauri Metus ja Olev Roosa. Orkestri direktor on Kristiina Liivik.

Pressiteate koostas Harry Illak.

Üritus Facebookis:  https://www.facebook.com/events/361723181209937/

Eelmine
Meisterlikkuse ja erakordsuse ilmnemise võimalikkus
Järgmine
XXXIII Pärnu Filmifestivali filmivalik Esna Galeriis

Vastused puuduvad

Email again: