Kirjutasime Esna Galeriile (OÜ Mõtleja Tigu) täiendavate investeeringute toetuse tarvis 2021. aastal kohaliku Leader-grupi mtü Järva Arengu Partnerid toetusmeetmesse taotluse. Projektile "Esna Galerii kasvab" eraldati PRIA otsusega 16.12.2021 kokku 10758€ (kogu invetseering 17930€).
Projekti raames tehtavate soetuste eesmärgiks oli Esna Galerii esimestel tegutsemisaastatel suurt edu saatnud tegevussuundade töö hõlbustamine ja kvaliteedi tõstmine.

Projekti raames soetasime suuremate suviste sündmuste jaoks õue suure telgi. Lisaks alustaime galerii kõrval asuva suure endisesse kauplusesaali rajatud töökoja kohandmist selliseks, et see oleks vajadusel kasutatav suuremate sündmuste puhul galerii abisaalina. Kuigi seal on juba mitmed sündmused peetud, siis ruumi korrastustöödega loodame lõpule saada 2024 kevadel. 

Samas soetasime ülivajaliku tehnika komplekti. Kaasaegne esitlusekraan täitis olulise lünga meie kaasaegse esitlustehnika valikus ning võimaldaks galerii ruume pakkuda ka nõudlikumale kasutajale (koosolekud, seminarid, koolitused). Elementaarne kuid hästi valitud helitehnika komplekt võimaldab korraldada väiksemaid kontserte ja tagada suurema külastajate hulgaga sündmustel vajaliku helivõimenduse. Rinnamikrofonide komplekt tagab kuni kuueliikmeliste vestluspaneelide kõrgetasemelise helisalvestuse.

Galerii kõrvalruumina on valminud suupiste ja toitlustuspauside pakkumiseks vajalik serveerimisköök, kuhu sai projekti toel soetatud küpsetusahi ja nõudepesumasin. Nüüd on siis ka selge, et kuskohast Esna Galrii sündmustel alati õigel hetkel need suurepärased ahjusoojad rabarberikoogid ilmuvad ja kuhu kõik need nõud pärast sündmusi kaovad.

Täname kohalikku Leader-gruppi, nõuandjaid ja PRIA-t.