Viivi Luik, Joonas Hellerma ja Aija Sakova vestlesid Esnas kirjandusest kui sõnaks saamise kunstist

Aprillis kohtusid Esnas Viivi Luik ja Joonas Hellerma, et vestelda Aija Sakovaga kirjandusest kui sõnaks saamise kunstist. Vestlus salvestati, kuna tegemist oli Eesti Kirjandusmuuseumi egiidi all korraldatud kirjandusõpetajatele mõeldud koolituse "Viivi Luige esseistika. Poeetika ja väärtused" (23.04.2021) ühe mõttelise osaga. Aasta lõpuni on vestlus ka kõigile teistele huvilistele kättesaadav. 

Aija Sakova tõdeb oma kodulehel, et idee vestluseks tekkis kirjandusõpetajatele suunatud koolitust "Viivi Luige esseistika. Poeetika ja väärtused" (koolitajad Aija Sakova ja Tiina Kirss) ette valmistades ja selle salvestamine tõukub soovist toetada õpilastele suunatud esseekonkurss "Kui on pime, saa ise lambiks" (Viivi Luik), 15.05-4.10.2021.

Vestlus tõukub Viivi Luige kahest esseekogumikust „Pildi ilu rikkumise paratamatus. Esseed ja artiklid“ (EKSA, 2017) ja „Selle kevade tervitus. Esseed ja teised kaante vahel ilmumata tekstid“ (SE&JS, 2020) ning üksteist aastat tagasi Hedi Rosmaga kahasse kirjutatud poeetikaraamatust „Ma olen raamat“ (SE&JS, 2010).

Samuti on vestluses juttu Joonas Hellerma esseest "Märkmeid ajast ja ilust Viivi Luige loomingus" (Looming 10/2018).

Vestluse korraldas ja kokkulepped sõlmis Aija Sakova, salvestas Polar Media ning ettevõtmist toetas Eesti Kultuurkapital.


Kuula ja vaata vestlust:

Eelmine
ETV Maahommik külastas Esna Galeriid
Järgmine
Sinisel aknal: Aleksandra Jakunitševa ja Anni Kreemi tekstiilid

Vastused puuduvad

Email again: