Vaata järele: Aivar Põldvee & Dmitri Kotjuhi vestlus fotograafiast

13. juulil 2022 avasime Esna Galeriis ajaloolase ja järvamaalase Aivar Põldvee 60 fotost koosneva näituse “Kodus ja võõrsil”. Näituse avamisel vestles fotograaf Dmitri Kotjuh asjaarmastajast Aivar Põldveega pildistamisest ja piltidest kui maailma nägemise ja tegemise viisist. 
Näituse avamisele oli tulnud muljetavaldav hulk inimesi. Aitäh, et leidsite tee Esna Galeriisse ja jagasite meiega seda õhtut.
Fotograaf Urmas Glase fotogaleriid sündmusest näeb tema Facebooki lehel. Aivar Põldvee ja Dmitri Kotjuhi vestlust saab ka järele vaadata. Kahjuks katkes ülekanne umbes 5 minutit enne selle lõppu. Vabandame.
Vestlus katkeb kohal, kus Aivar Põldvee räägib kahest fotost, mis asuvad kaadris temast paremal. Ühel on tema abikaasa ja teisel .... Kõik, kes soovivad teada, mis või kes on kujutatud teisel fotol, peavad nüüd tulema näitust oma silmaga kaema :) Vestluse järel tervitas Heli Nurger Aivar Põldveed tutvustades Aivarit kui õpetajat ja meenutades temalt õpitud elutarkusi. Heli Nurger oli Aivar Põldvee õpilane Keila koolis. Hiljem olid Aivar ja Heli kolleegid Harjumaa Muuseumis Keilas. Täna juhatab Heli Nurger Tallinna linnamuuseumi ning peatoimetab ka ajakirja Pööning.
Vestlusele järgnes väike õhtukontsert Anna Kaneelina ja Erki Pärnojaga. Esna Galerii jaoks oli ühtlasi tegemist esimese töökojakontserdiga.     Kontserti järele kuulata ei saa, küll aga saab siit aimu kontserdi melust ja õhustikust:
Eelmine
Vaata järele: Vestlus ja ettekanded elust maapiirkondades ning pärandi säilitamisest
Järgmine
Liikumise ilu ehk Henrik Hürdeni isetehtud jalgrattad ja mängulised maalid

Vastused puuduvad

Email again: