Kontsert "Kuu kõla" kui heliline leevendus

Pühapäeval, 20. märtsil algusega kell 17 esinevad Esna Galeriis kontserdiga duo KUUkuu ehk Roland Suits ja Toivo Sõmer ning duo Leho Rubis ja Joosep Kõrvits, et pakkuda oma muusikaga helilist leevendust pingelisele olukorrale maailmas.

Kontserdi kavas põimuvad improvisatsioonilised lood Indiast, Eestist ja Jaapanist koos muusikute kommentaaridega. Esinejate näol on tegemist eesti ja orientaalmuusika sõpruskonnaga, kes on juba aastaid tõlgendanud õhtumaade muusikakultuuri allikaid ja hommikumaade klassikalist pärimust. 

Ühe esineja ja kontserdi korraldaja Leho Rubise sõnul on muusika läbi aegade avanud uusi olemise uksi ja aknaid pakkudes helide läbi inimestele kergendust ning luues uusi taju tasandeid.

"Meie muistsete eellaste pärimuse juured ulatuvad ilmselgelt Uurali mägede taha. Seetõttu sisaldab esmapilgul võõrana näiv kaugete kultuuride muusikaline keel rohkesti kaasa helisevat ühisosa nagu ürgne lihtsus meloodias, kordusmotiivid ning pentatoonika... Nende tähelepanekute kaudu saavad "kauged kultuurid" lähedasemaks ja saame oma algjuuri näha ka võõraste seas," selgitas Toivo Sõmer.

Rubise sõnul loodavad muusikud, et kuulajatele saab kontsert pakkuda eri kultuure lähendavat kogemust. 

Duo KUUkuu: muusikud Tartust, kes tõlgendavad „Kuu kõla“ kaunidust läbi jaapani zen munkade mõtlusmeloodiate, põimituna soomeugri iidsete viisidega.
Roland Suits - jaapani bambusflööt, parmupill, kontpill
Toivo Sõmer - handi lüüra, kannel, aasia lauto, kellad-kulinad
Kuula YouTube'ist 

Duo LEHO RUBIS + JOOSEP KÕRVITS
Kuula YouTube'ist
Leho Rubis (india bambusflööt) on kunstnik ja muusik, kelle Põhja-India klassikalise muusika alane treening algas 2003. aastal Indias, Varanasi linnas, flöödimaestro Ashok Mehta käe all. Hindustani muusika kõrval on ta osalenud erinevates projektides koos Kaido Kirikmäe, Joosep Kõrvitsa ja Drukmo Gjäliga ning esinenud mitmetel Eesti festivalidel. Koos muusikaliste partneritega on ta välja andnud kaks helikandjat : "Ei omadusi, ei iseennast" (2018, koostöös K. Kirikmäega) ja "Näha nagemata" (2021, koostöös J. Kõrvitsa, K. Kirikmäe, A. Kalbuse ja E. Tappendorfiga). Rubis on Klassikaraadio India klassikalist muusikat tutvustava saatesarja "Raaga aeg" autor ning Paide orientaalsete kultuuride festivali "paIDA" kunstiline juht.
Joosep Kõrvits (tšello, live-elektroonika)
ERSO-s, Põhjamaade Sümfooniaorkestris jpt muusikalistes kooslustes mänginud tšellist on mitmekülgne muusik, kes huvitub ka orientaalmuusikast. Ta on koos musitseerinud tiibetlanna Drukmo Gyaliga ning see on innustanud teda jätkama leitud kogemust. Koostöös Leho Rubisega (India bambusfllööt bansuri), kõlab nii india traditsiooniline muusika kui ka sellest mõjutatud omalooming.

Huvi korral kuula ka Klassikaraadio Delta saadet (14.03.2022).

Pääse kohapeal: 10€ / soodus: 5€

Eelmine
Aktuaalse Kaamera kultuuriuudised Esna Galeriil külas
Järgmine
Tikitud taimeportreed kui kummardus Aeglustumisele ja pühendusmisele

Vastused puuduvad

Email again: