Tegevust alustab Esna Raamatukauplus

Eesti kirjanduse pidunädala raames alustab Esnas tegevust Järvamaa esimene raamatukauplus. 
Esimesed raamatud, mis jõuavad Esna Raamatukaupluse riiulitele, on juba kohale jõundud.

Esna Galerii on ka seni vahendanud üksikuid raamatuid, kuid nüüd on soov seda teha teadlikult ja galeriist eraldiseisva nähtusena, mis 2022. aasta jooksul leiab endale Esnas ka füüsilise kodu. „Raamatud, mida soovime oma külastajatele pakkuda, peavad aga olema lugudega raamatud, st kõik meile jõudvad raamatud on autori sissekirjutusega. Tulevikus loodame oma raamatute kollektsiooni kasvatada eeskätt Esna Galeriid külastavate, st siin esinevate autorite raamatutega,“ selgitab Esna Galerii peremees Martin Bristol.

2019. aastal asutasid Lilian ja Martin Bristol oma kodumajapidamises aeglustumisele ja süvenemisele pühendatud kaasaegne näituste ja kultuurisündmuste Esna Galerii. Galeriis eksponeeritud näituste kõrval on galerii oma tegevuses tähtsustanud tööde taga olevaid autoreid ja nende mõttemaailmu. Teisisõnu on keskendutud oma valdkonna pühendunud inimestele ja nende loometööle.

Koos kirjandusteadlase ja Esna Galerii mõttekaasalase Aija Sakovaga on käelise kunsti sündmuste ja autorite kõrval Esnat külastanud ka mitmed kirjanikud ning toimunud on kirjandusvestlused. Samal ajal on selgunud, et Järvamaal ei ole enam mitte ühtegi raamatukauplust.

Eesti kirjanduse pidunädalal võtab Esna Raamatukauplus vastu kirjanduse pidunädalal esinevate autorite raamatuid, aga ka varem Esnas esinenud ja Esnat külastanud autorite signeeritud loomingut.
29. jaanuaril toimub Esna Galeriis vestlusõhtu Tõnu Õnnepaluga, kelle raamatud jõuavad samuti loodava Esna raamatukaupluse riiulitele.

Eelmine
Kirjanduse pidunädal: kohtumine Tõnu Õnnepaluga
Järgmine
Tõnu Õnnepalu kirjanduslikest reisidest ajas ja iseendas

Vastused puuduvad

Email again: