Vestlus Ehalill Halliste lõngaga maalitud maailmast

30. oktoobril kohtusid Esna Galeriis Ehalill Halliste ja Kaire Tali, Lilian Bristol ja Aija Sakova, et vestelda gobelääni loomise tehnikatest, Ehalille kunstnikuteest ja looja käekirjast.
Tekstiilikunstnik ja Ehalille kolleeg Kaire Tali kirjeldas Ehalill Hallistet kui omanäolise käekirjaga tekstiilikunstnikku, kelle gobelläänid on kui maalid. Ka autor ise rääkis oma tööst kui lõngaga maalimisest. Kuraator Lilian Bristol tõstis esile Ehalill Halliste gobelläänide helgust. Näituse avamisel mängis ka valgus oma rolli ning nii kogeb ka videosalvestuse vaataja valguse mängu ning saab aimu tekstiilivaipade soojusest. 

Vestluse ülekaanet saab järele vaadata: Ehalill Halliste tutvustas avamisel ka Hageri kirikule tehtud viies eri värvitoonis liturgiliste altarikatete kavandeid, mis on samuti näitusel eksponeeritud. Näha saab nii neid, mis Hageri kogukonna soovil teostusid, kui ka neid, mis jäid kavandeiks. Kel huvi, saab eraldi saates tutvuda, kuidas Hageri kirikuõpetaja Jüri Vallsalu näitab valminud altarikatteid. Veel näitas Ehalill Halliste Porkuni paasi näitel, kuidas kivimist sai esmalt kavand ja siis juba suurendatud mõõtmetega gobelään. Samuti tutvustas ta gobellääni tehnikaid.
Eelmine
Pimedatel sügiskuudel ehivad Esna Galerii seinu Ehalill Halliste tekstiilvaibad
Järgmine
Kirjanduse pidunädal: kohtumine Tõnu Õnnepaluga

Vastused puuduvad

Email again: