"Eesti õied": Natalia Velchinskaya tikandid & Ehalill Halliste gobeläänid

Näitus "Eesti õied" toob vaatajateni Natalia Velchinskaya tikitud taimeportreed ning Ehalill Halliste lilledest inspireeritud gobeläänid. Natalia Velchinskaya Eestimaa loodusest inspireeritud taimeportreed olid Esna Galeriis eksponeeritud ka 2022. aasta kevadel, Ehalill Halliste on varem Esna Galeriis olnud esindatud oma paekivist inspieeritud gobelläänidega. Praegusel näituse Ehalill Halliste gobelläänid on eksoneeritud esmakordselt.

Natalia Velchinskaya tikitud taimeporteed osutusid üheks kõige enim huvi äratanud näituseks ning on seetõttu uuesti vaatajateni toodud. Peale taimeportreede saavad külastajad imetleda ka tema kolme tekstiilskulptuuri.
Taimeportreede tikkimine sai alguse koroona piirangute ajal ja oli kunstnikule kui reisimine lapsepõlevmaailma. "Ma armastasin lapsena ja armastan nüüdki jälgida taimede aeglast küpsemist. Näha mustikate ja pohlade pisikesi õisi, uurida kõiki sõnajalalehtede küpsemise etappe ja jälgida erinevate, sageli silmapaistmatute taimede suveteed.”

Ehalill Halliste on varasemalt Esna Galeriis eksponeerinud oma paekivist inspireeritud gobelläänide ehk autorivaipade seeriat „Pae peal“. Nüüd on näitusel vaatajateni toodud viis Ehalill Halliste uhiuut erksavärvilist ning lilledest inspireeritud gobellääni.
Ehalill Halliste gobeläänide materjalideks on naturaalne vill, linane ja/või puuvill. Ühe autorivaiba ruutmeetri tegemiseks kulub kunstniku sõnul umbes 100 töötundi. Oma elu jooksul
on Ehalill Halliste kudunud umbes 1200 ruutmeetrit autorivaipu.

Näitus "Eesti õied" toob kokku kahe meistri looduse värvidest inspireeritud tööd ja jääb vaatajatele avatuks kuni suve lõpuni.
Näituse “Eesti õied” kuraator on Lilian Bristol.
    
        
   
Eelmine
Jaak Jõerüüt ja Aare Pilv kohtuvad Esna Galeriis
Järgmine
Jaak Jõerüüdi ja Aare Pilve vestlus mälust, unustusest ja iseenda kirjutamisest

Vastused puuduvad

Email again: