Aivar Põldvee kinnipüütud hetked - ajaloolase pilguga kaasajas

13. juulil kell 18 avame Esna Galeriis ajaloolase ja järvamaalase Aivar Põldvee fotonäituse “Kodus ja võõrsil”. 60 fotole on püütud hetki ja inimesi argielust ja reisidelt. Näituse avamisel vestleb fotograaf Dmitri Kotjuh asjaarmastajast Aivar Põldveega pildistamisest ja piltidest kui maailma nägemise ja tegemise viisist. Avamisele järgneb õhtukontsert Anna Kaneelina ja Erki Pärnojaga. Avatud on ka välikohvik.
Vestlus on võimalik järele vaadata.

Loe lisaks

Leho Rubise näitus teadvuse ajatutest seisunditest

Alates 30. maist on Esna Galeriis avatud kunstniku ja muusiku Leho Rubise näitus „Teadvus – tajude allikas“. Näituse avamisel, 29. mail toimub Leho Rubise, poeet Mathura ja kunstikriitik Andri Ksenofontovi vaheline vestlus „Sügavamate teadvuseseisundite kujutamise võimalikkusest ja viisidest kaasaegses ning mineviku kunstis“. Osalemiseks tuleb registreerida.
Loe lisaks

Sinisel aknal: Aleksandra Jakunitševa ja Anni Kreemi tekstiilid

Alates 9. maist kuni 23. maini 2021 ehk kolmel pühapäeval on külastajatele avatud Peterburi tekstiilikunstniku Aleksandra Jakunitševa (1943) ja Eesti tekstiilikunstniku Anni Kreemi (1942) näitus „Sinisel aknal: Aleksandra Jakunitševa ja Anni Kreemi tekstiilid“. Näitusel saab näha Aleksandra Jakunitševa tekstiilikollaaže ja graafilisi lehti ning Anni Kreemi portreepatju ja lapiteki tehnikas seinavaipa „Sinine aken“.


Loe lisaks